Запрошую вас наново відкрити для себе вартість і потребу читати і знати події з Книги книг — Біблії чи, як ще називаємо, Святого Письма.
Одним словом чи реченням відповісти, що таке Біблія — неможливо. Бо те, що там записано, — це сам Бог Творець промовляє до кожного з нас і дає відповіді на найважливіші запитання в нашому житті.
Це найбільш поширена книга в усьому світі. Повний текст Біблії перекладений більш як 450 мовами. А окремі частини перекладено на понад 2 тисячі мов. Біблію вважають найвпливовішою.
Орієнтовна кількість накладу Святого Письма — 3 млрд. примірників.
Хоча б через цю інформацію нам варто читати Святе Письмо. Насправді в ньому є щось надзвичайно важливе.
Натомість коли говоримо про Біблію як про Слово Боже, то вона відкриває нам дивовижні речі, які ми шукали, але не знали, де знаходяться. Боже об’явлення записане у Святому Письмі. Сам Господь об’являється людині і відкриває їй шлях до спасіння.
Біблія в своїй суті має виховничо-оздоровлюючий характер. Зі Святого Письма ми знаходимо найважливіші відповіді на питання: хто я, звідки прийшов, яке моє задання в житті, що робити, щоб осягнути життя вічне? Отримавши і усвідомивши ці відповіді, ми можемо легко це зробити.
Біблія відкриває найважливішу правду — Бог сотворив світ добрим. Тому маємо бажати зробити власний внесок, щоб принести світло і добро в це життя. В ній зібраний увесь досвід спілкування Творця зі своїм творінням, відкриває для людини одвічні істини та подає сенс життя.
Тому у Святому Письмі треба шукати не лише історичні, географічні, політичні відомості, а бажати почути що Господь очікує від нас сьогодні, яким повинне бути наше життя, щоб ми могли сповнити волю Божу. Велика вартість та достовірність Біблії в тому, що події відбувалися в конкретному місці та часі.
Біблія — це книга, яка містить досвід спілкування людини і Бога. Вона містить і простий зміст і духовний. А окрім того, є й містичне, все спрямовано на Спасителя. Господь через Біблію говорить до мене сьогодні. Ми слухаємо це слово, як звернення до мене. Це слово не змінюється, бо є вічним.
Конкретне місце читання Біблії є читання на Літургії. Коли всі зібрані на один і той самий спосіб розуміють та пояснюють Святе Письмо.
Наш підхід до Біблії не повинен обмежуватися лише теоретичним вивчення, а має бути спілкуванням із Живим Словом. Вона спонукає нас до відповіді, заохочує до глибшого розуміння, до поступу в нашому житті. Постановімо собі щодня хоча б якийсь уривок зі Святого Письма прочитати і роздумувати чи ним молитися. Ця практика допоможе пуститися в дорогу, як це колись зробив Авраам. І йти в тому напрямку, як вказує нам щоденно Боже Слово.